Daugelis žmonių žino žodį „joga“. Joga yra tapusi prekiniu ženklu ir vis dažniau pamirštama, kad šis filosofijos mokymas buvo sukurtas ne tik kūno linijų tobulinimui ir išraiškingų pozicijų demonstravimui.

Jogos užsiėmimai

Apie jogą trumpai:

Manoma, kad antrame amžiuje gyveno išminčius Patandžalis. Sanskrito kalba Patandžalis užrašė iki tol sukauptas žinias apie jogą ir pavadino veikalą „joga-sūtra“. Šiuo veikalu iki šiol vadovaujasi Indijos ir viso Pasaulio jogai kaip klasikiniu jogos aprašu. Galime perskaityti net 11 „joga-sūtra“ vertimų iš sanskrito. Jie skirtingi dėl individualių vertimo autorių interpretacijų. Tačiau yra dalykų, kurie būdingi visiems vertimams:

Joga vadinama „aštanga“, (iš sanskrito: ašta – aštuonios, anga – šakos, pakopos).
Aštuonios šakos – tai 8 pakopų praktinis vadovas sveikam, laimingam gyvenimui ir dvasiniam tobulėjimui.

Pirmosios 4 šakos –  tai asmeninis savo kūno kontroliavimas ir ruošimasis sekančiam tobulėjimo etapui, kurio tikslas – aukščiausia sąmoningumo būsena.

Asanos – tai kūno pozicijos ir trečia šaka. Anot Patandžali, kūnas yra sielos šventykla, bet gyvenimo siekiams reikalingas stiprus kūnas, disciplina ir koncentracija.

Pranajama – tai kvėpavimo kontrolė ir ketvirta šaka. Praktikuojant pranajamą surandamas ryšys tarp kvėpavimo, minčių ir jausmų.

„Scala Dream“ Hatha jogos užsiėmimuose išmoksi praktikuoti asanas ir pranajamą bei palaikysi šių šakų energiją.

Tvarkaraštis: antradieniais – 19:00-20:00 | sekmadieniais – 10:30-12:00
Kaina: 1 kartas – 10 € | 4 kartai – 32 € | 8 kartai – 64 €