7 priežastys pradėti laipioti

1. Laipiojimas uolomis kartu su vaikščiojimu, ėjimu, metimu iš esmės yra bazinis judėjimo gebėjimas. Milijonus metų šie judėsiai yra laikomi pagrindine žmogaus egzistavimo sąlyga. Išgyvendavo tas, kuris geriau nei kiti galėdavo jais pasinaudoti. Dauguma galvoja, kad laipioti reikia išmokti. Iš tikrųjų mums tiesiog reikia prisiminti kaip tai reikia daryti. Evolucijos procese žmogaus sugebėjimas laipioti tapo įgimtu. Jeigu atidžiau  pasižiūrėsite į vaikus, pastebėsite, kad Jūsų nešiojamam kompiuteriui kurį padėjote ant viršutinės lentynos slėpdami nuo vienerių metų vaiko, netrukus bus „galas“. Bet gi vaiko niekas nemokino laipioti?

2. Laipiojimas „dovanoja“ sveikatą. Aišku jeigu neimsime kraštutinių profesionalių formų. Naivu tikėtis, kad laipiojimo tradicijų istorija baigiasi praeito amžiaus 50-ajame dešimtmetyje. Senoviniai kinų traktatai aprašo gebėjimą laipioti uolomis kaip vieną iš sudėtingiausių ir veiksmingiausių gyvenimo harmonizacijos būdų, o reiškia ir sveikatingumo. Jeigu bučiau gydytojas, 90 % atvejų taikyčiau pacientams climbing-terapiją. Pats buvimas kalnuose, uolose, gamtoje, aktyvus judėjimas, kvėpavimo kontrolė, apkrovos skirtingiems raumenims ir organizmo sistemoms dozavimas padaro mus sveikesnius ir stipresnius. Aš net nekalbu apie endorfinus – laimės hormonus, kurie perpildo mus po kiekvieno įveikto maršruto.

3. Šie endorfinai laisvai realizuojasi bendravime. Laipiotojų aplinka unikali. Savitą ir pozityvų laipiojimo Pasaulį sudaro žmonės pilni geros nuotaikos ir laimingi nuo to, kad jie laisvai gali realizuoti savo bazinius gebėjimus, kuriuos įdėjo į juos gamta. Čia nesvarbu kokio sudėtingumo trasas tu lipi, kokia kalba kalbi, kokia tavo odos spalva ir net kiek rankų ar kojų tu turi. Svarbu tik tai, kad tu esi pasiruošęs dalintis gyvenimo džiaugsmu, pilno įdomių susitikimų, treniruočių ir nuostabių kelionių.

4. O štai ir dar viena priežastis laipioti. Tai gyvenimas pilnas įdomių kelionių. Aišku, yra kategorija keistuolių kurie nenori matyti nieko išskyrus savo gymtąją salę. Jie praleidžia itin daug laiko salėje kurdami vis naujas trasas, persukdami kybius ir sužinodami apie pasaulį iš kitų laipiotojų pasakojimų apie jų šviežias keliones į Prancūziją, Graikiją. Tiesa, tokiu būdu jie irgi „keliauja“. Kitų žmonių laukia vidutiniškai nuo 2 iki 5 kelionių į uolų regionus per metus. Nepamirškite, kad važiavimas į Turkija su kelialapiu iš agentūros visai ne tas pats kas važiavimas į Gaikbairi (uolų regionas Turkijoje) su draugais-laipiotojais. Vietoj nuobodžios ekskursijos Antalijos „turistiniame“ senamiestyje ir ankščios parduotuvės ir viešbučio valgyklos, Jūs susipažistate su tikruoju Trebenos senamiesčiu, autentišku kaimo turgeliu, bei granatų ir mandarinų sodais, esančiais netoli laipiotojų kempingo.

5. Dar viena priežastis susijusi su šiomis nepakartojamomis kelionėmis – tai susivienijimas su gamta. Mes išvažiuojame į gamtą ir stengiames judėti natūraliai, kaip tai daro kiti šios planetos gyventojai, kurie yra laisvi nuo kreditinių įsipareigojimų, būtinybės išsirinkti kaklaraištį arba noro išgerti alaus. Mes darome taip pat kaip daro katės, beždžionės. Laipiojimo uolomis procese liečiame uolą ir jaučiame jos struktūrą, jos logiką ir mįslę. Gyvenimas uolose, nepertraukiamas kontaktas su uolomis, vėju ir saule jungiančiais mus su pasauliu. Šis pojutis retas ir vertingas mūsų technokratiniais laikais.

6. Laipiojimo uolomis procese Jūs, tam tikra prasme, tampate atsiskyrėliu išėjusiu į kalnus ir praktikuojančiu aktyvią meditaciją, kur kraštutinę įtampą pakeičia atsipalaidavimas kuriame nieko nėra. Tuštuma. Čia pasibaigia kasdieninė sumaištis, prasideda dzen ir dvasinis tobulėjimas. Verčiant save iš naujoko į laipiotoją, Jūs pereinate stebuklingą transformaciją kaip fizinę, taip ir dvasinę. Jūsų sąmonė tampa laisva be bugnų mušimo ir burtų. O rytoj, kai Jūs dalyvausite derybose su užsakovu iš Pragaro, jausitės visiškai užtikrintai dėl to, kad vakar padarėte dar vieną žingnį link pergalės ant „6b“.

7. Last, but not least, kaip sako anglai. Laipiojimas prieinamas su bet kokia pinigine. Galite leisti stambias sumas įrangai ir kelionėms, o galite ir neišleisti jų.. Iš esmės laipiojimo bateliai ir magnezijos maišelis yra viskas ko Jums reikia tam, kad galima būtų tapti profesionalu. Dar įtakoja ir tai kur gyvenate, tačiau iš asmeninės patirties žinau, kad beveik nemokamai galima treniruotis ir brangioje Maskvoje, galima mėnesiais gyventi Kryme išleidžiant labai nedaug arba nusipirkti pigius bilietus į kitas šalis. Nemokant labai didelių pinigų netgi galima leisti sau užsiiminėti su profesionaliu treneriu.

 

Iš puslapio: http://www.spiritclimbing.com/ru/944

Autorius: Viktor Tracevskij (Spirit Climbing School mokyklos treneris)