LAIPIOJIMO TRENIRUOTĖS

SUAGUSIEMS

Laipiojimas uolomis – tai sportas ir laisvalaikio užsiėmimas. Tai visų kūno raumenų treniruotė, kuri lavina jėgą, ištvermę, greitį, galingumą, lankstumą, koordinaciją ir balansą. Pagalvokite patys – išsilaikyti ant vertikalios sienos nėra lengva, o laipiojant, reikia ne tik išsilaikyti, bet ir judėti aukštyn!

Laipiojimo judesiai palaiko raumenis ir vidaus organus tonuse, didina sąnarių judėjimo amplitudę, stiprina sausgysles. Laipiojimas turi itin didelę įtaką protiniams gebėjimams. Kai lipame laipiojimo trasas, turime išlaikyti dėmesį ir koncentraciją, ir atsiminti dar ant žemės sugalvotą trasos įveikimo eigą. Abiejų smegenų pusrutulių veikla balansuojama koordinaciniais laipiojimo judesiais.

Laipiojimo treniruočių procesas prasideda nuo tikslų nustatymo. Ne visiems žmonėms aktualu tapti profesionaliais laipiotojais. Vienems svarbu palaikyti arba pagerinti savijautą, numesti svorio, išmokti prisitraukti, kitiems trenerio pagalbą reikalinga, motyvacijai palaikyti.

Užsiėmimuose treneris pasiūlo kuo įvairesnius fizinius pratimus kojoms, nugaros ir rankų raumenims. Pratimus atliekame su svoriais, gumomis, kamuoliais, ant kilimėlio. Treniruotėse darome šuolius, prisitraukimus, mobilumo ir stabilumo pratimus. Visą tai parengia žmogų sėkmingam judėjimui laipiojimo metu.

Laipiojiant, galime efektyviai reguliuoti krūvį nuo itin mažo iki itin didelio, tai sudaro galimybę saugiai sportuoti žmonėms turintiems ypatingus poreikius.

Laipiojimo užsiėmimuose žmonės bendrauja. Kartu sprendžia trasų rengėjų paruoštas mįsles, dalinasi patirtimi ir geromis emocijomis. Praleidę vakarą laipiojimo treniruotėje, išsikrausite fiziškai ir emociškai.

TRENERIS PADEDA TOBULĖTI GREIČIAU

Suaugusiam žmogui nelengva atrasti laiko sporto užsiėmimams. Laiką, kurį surandame sportui, turime praleisti maksimaliai efektyviai. Taip išryškėja trenerio vaidmuo. Laipiojimo treneris suteikia žinias ir padeda vystyti laipiojimui reikalingus gebėjimus metodiškai, pasitelkdamas šiuolaikines sporto technologijas. Tokie užsiėmimai suteikia motyvaciją rasti laiko užsiėmimams, ir siekti savo asmeninių tikslų.

RANDAME ASMENINĮ PRIĖJIMĄ IR SUDAROME PROGRAMĄ

Kiekvienas žmogus skirtingas. Scala Dream treneriai ieško tokių pratimų ir sprendimų, kurie kuo greičiau atskleidžia kiekvieno žmogaus potencialą. Kai rengiame trasas, galvojame apie žmones, kurie laipioja centre, kurie tą dieną ateis treniruotis. Scala Dream atstovai lipa maršrutus tikrose uolose, sportininkų ir mėgėjų varžybose ir jų rezultati atspindi tokio priėjimo efektyvumą.

MOTERYS IRGI LAIPIOJA

Girdime stereotipines mintis apie laipiojimą. Pavyzdžiui, „laipiojimas tik vyrams“ arba „turiu silpnas rankas, negaliu laipioti“. Mielos moterys, lankstumas laipiojime yra tiek pat svarbus kaip ir jėga. Tuo labiau, jėga, lankstumas ir kiti gebėjimai vystomi laipiojimo treniruotėse. Visada laukiame moterų, kurios tobulėja, siekia balanso gyvenime, nori palaikyti gera fizinę formą ir gal būt net atrasti save iš naujo.

Laipiojimo treniruočių organizavimo procesą kuruoja treneris Mikhail.

 

PIRMADIENIS
ANTRADIENIS
TREČIADIENIS
KETVIRTADIENIS
PENKTADIENIS
ŠEŠTADIENIS
DMITRIJ ILJUŠENKO
 18:00 – 21:00 18:00 – 21:00 12:00 – 15:00
MIKHAIL KOCHETKOV
18:00 – 21:00 18:00 – 21:00 18:00 – 21:00 

 

 

VAIKAMS

Per pastaruosius dešimtmečius Pasaulyje buvo fiksuojamas žmonių fizinio aktyvumo sumažėjimas. Ne išimtis ir vaikai. Galime stebėti, kaip vaikai, atvežami tėvelių į mokyklą, kartais net į treniruotes, palenkia galvą virš mobilaus arba planšetės, ir tokioje padėtyje praleidžia iki tol, kol jiems nebus pasiūlytas alternatyvus įdomus laiko praleidimo būdas. Bėgiojimui lauke ir aktyviai veiklai skiriama vis mažiau dėmesio, tačiau mes puikiai žinome, kad būtent nuo judėjimo priklauso vaiko fizinė, psichologinė raida, emocinis stabilumas ir sveikata bendrai.

Sportiniai užsiėmimai kompensuoja būtiną fizinį krūvį, treniruotės grupėje prisideda prie jauno žmogaus socialinių įgūdžių raidos. Be abejo, svarbu atminti, kad sportiniai užsiėmimai neturi tapti našta ir kančia. Jeigu vaikas nenori eiti, reikia ieškoti. Ieškoti tokios sporto šakos ir tokio trenerio, kurie padės įgyti gerą įproti sportuoti ir būti sveikam visą gyvenimą.

Scala dream laipiojimo centro treneriai puikiai supranta šiuolaikinių vaikų ir jaunimo iššūkius. Su vaikais ir jaunimu siekiame palaikyti tokius santykius, kurie veda į tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą. Tai pasiteisina ir duoda gerų rezultatų treniruočių metu. Užsiėmimu metodai ir turinys skiriasi priklausomai nuo vaikų amžiaus.

VYSTOME KOGNITYVINIUS GEBĖJIMUS

Laipiojimo užsiėmimuose vystomi vaiko kognityviniai gebėjimai.

Atmintis. Vaikas įsimena kybius, spalvas, kybių ir judesių eiliškumą. Kiekvieną kartą, kiekvienoje trasoje.

Gebėjimas priimti sprendimus. Stovėdamas žemėje, vaikas turi nuspręsti kaip jam lipti.

Gebėjimas spręsti problemas. Jei vaikas pasirinko netinkamą strategiją pirmo trasos bandymo metu, jis analizuoja ir parenka kitus lipimo variantus.

Dėmesys ir koncentracija. Lipdami, išlaikome dėmesį kiekvieno judesio metu, išmokstame sąmoningai koncentruotis į skirtingus taškus, kūno dalis, išlaikome dėmesį net ir esant nuovargiui.

UGDOME VAIKŲ EMOCINĮ INTELEKTĄ

Laipiojimo treniruotėse ugdomas vaiko emocinis intelektas. Vaikai patyria emocijas. Įveikę trasą, jauni laipiotojai džiaugiasi. Ieškodami pralipimo būdo, vaikai įsitraukia, kartais patyria nerimą ir net momentinį nusivylimą. Pamažu vaikai išmoksta atpažinti savo jausmus ir matyti kaip jie įtakoja laipiojimo rezultatus ir aplinkinius. Tai labai svarbi patirtis.

RŪPINAMĖS VAIKŲ LAISVALAIKIU

Vaikai dalyvauja varžybose, festivaliuose, išvažiuoja į tikras uolas. Laipiojimas tampa jų gyvenimo stiliumi, sveiku ir turiningu laisvalaikiu. Vaikai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais laipiotojais centre. Toks neoficialus ir natūralus bendravimas ir palaikymas stiprina pasitikėjimą savimi.

Užsiėmimai 4-7 metų vaikams

Scala Dream treneriai pasirinko žaidimą, kaip pagrindinį darbo su mažiausiais vaikais metodą. Fizinius pratimus ir laipiojimo užduotis treneriai pateikia linksmoje ir žaismingoje formoje. Tokio amžiaus vaikai išmoksta bėgti, tūpti, daryti kulverstį, mėtyti ir gaudyti daiktus, pradeda lipti vaikams parengtose erdvėse. Mažiausių vaikų neskatiname varžytis, vaikai išmoksta siekti ir gerinti savo asmeninius rezultatus.

Scala dream vadovai kalba apie laipiojimo užsiėmimus vaikams:

LAIPIOJIMO UŽSIĖMIMAI VAIKAMS VYKSTA KIEKVIENĄ DARBO DIENĄ:

 

 

 PIRMADIENIS
 ANTRADIENIS
 TREČIADIENIS
 KETVIRTADIENIS
 PENKTADIENIS
VAIKAI (7-9 metų)

15:00 -16:20

15:00 -16:00

(naujokai)

15:00 -16:20

15:00 -16:00

(naujokai)

15:00 -16:20

 
VAIKAI (10 – 13  metų) 

16:30 – 18:00

16:00 – 17:30

(naujokai)

16:30 – 18:00

16:00 – 17:30

(naujokai)

16:30 – 18:00

 
PAAUGLIAI (13-17 metų)

16:00 – 18:00

 

16:00 – 18:00

 

16:00 – 18:00

 
VAIKAI (4 – 6 metų) 

18:00 – 18:45

 

18:00 – 18:45 

(naujokai)

 18:00 – 18:45