JOGA

Daugelis žmonių žino žodį „joga“. Joga tapo prekiniu ženklu ir vis dažniau pamirštama, kad joga buvo sukurta ne tik kūno linijų tobulinimui ir išraiškingų pozicijų demonstravimui. 

Apie jogą trumpai. Manoma, kad antrame amžiuje gyveno išminčius Patandžalis. Sanskrito kalba Patandžalis užrašė iki tol sukauptas žinias apie jogą ir pavadino veikalą „joga-sūtra“. Šiuo veikalu iki šiol vadovaujasi Indijos ir viso Pasaulio jogai kaip klasikiniu jogos aprašu. Galime perskaityti net 11 „joga-sūtra“ vertimų iš sanskrito. Jie skirtingi dėl individualių vertimo autorių interpretacijų. Tačiau yra dalykų, kurie būdingi visiems vertimams:

  • Joga vadinama „aštanga“, aštuoniomis šakomis (iš sanskrito: ašta – aštuonios, anga – šakos, pakopos).
  • Aštuonios šakos – tai 8 pakopų praktinis vadovas sveikam, laimingam gyvenimui ir dvasiniam tobulėjimui.

Pirmos 4 šakos padeda tobulėti asmeniškai ir kontroliuoti savo kūną. Pirmos šakos ruošia mus sekančiam tobulėjimo etapui, kurio tikslas aukščiausia sąmoningumo būsena. Scala Dream jogos užsiėmimuose išmoksite kaip praktikuoti asanas ir pranajamą bei palaikysite šių šakų energiją.

Asanos – tai kūno pozicijos ir trečia šaka. Anot Patandžali, kūnas yra sielos šventykla, bet gyvenimo siekiams reikalingas stiprus kūnas, disciplina ir koncentracija.

Pranajama – kvėpavimo kontrolė ir ketvirta šaka. Praktikuojame pranajamą ir surandame ryšį tarp kvėpavimo, minčių ir jausmų.