spalis, 2019

04spa(spa 4)00:0018(spa 18)00:00Laipiojimo kelionė į Turkiją (Olympos)00:00 - 00:00 (18)

Daugiau

Renginio informacija

APIE OLYMPOS

Olympos – tai antikinis Turkijos miestas įlankoje prie Viduržemio jūros. Manoma, kad dar 3 amžiuje prieš Kristų šią nuošalią jaukią įlanką nusižiūrėjo piratai ir įkūrė miestą, kuris vėliau tapo stiprių traukos centru. Turkai teigia, kad būtent čia susirinkdavo Olimpo dievai spręsti žmonijos likimą. Ir iš tikrųjų, žengę į nacionalinio parko teritoriją čia pamatysime senovinių termų griuvėsius su mozaikos grindimis, Romos periodo teatro ir bažnyčios liekanas.

Gamta

Olympos paplūdimys yra vienas švariausių Pasaulyje ir atrodo fantastiškai. Eidami dideliais akmenimis, grožėsitės turkio spalvos jūra, apsupta uolomis ir žaliuojančiais kalnais. Svarbu žiūrėti po kojomis – čia smėlyje tarp akmenų savo kiaušinius deda didieji jūros vežliai! Būtent todėl Olympos miestelyje nerasite didelių viešbučių ir gausybės turistų – vėžliai mėgsta ramybę.

Laipiojimas

Olympos ir šalia jo yra apie dešimt sektorių. Laipiojimo sektoriai yra pasiekiami pėstute ir gana patogiai. Čia yra daug tiesių sienų su techniniu lipimu, yra ir tufų, kabančių uolų. Kiekvienas atras patinkančią ir tinkančią trasą. Dalis sektorių yra Olympos kaimelyje, dalis nacionalinio parko teritorijoje.

Maistas

Turkų virtuvė  – tai turtingas Viduržemio jūros ir Azijos patiekalų derinys. Turkai turi ir gamina viską – sūriai, mėsos ir žuvies patiekalai, troškiniai, sriubos, patiekalai ant ugnies, kepiniai. Bet kuriuo sezono metu gausu vaisių ir daržovių. Ypač malonu, kad būdami Turkijoje spalį prinokusius granatus ir apelsinus galėsime matyti, o gal ir rinkti, pačiame miestelyje esančiuose soduose.

APIE KELIONĘ

Mes mylime tai ką darome. Scaladream komandos tikslas, kad kiekvienas žmogus pajaustų uolų dvasią ir kelionės metu pasiektų kiek įmanoma daugiau fiziškai ir emociškai – pagal jo galimybes ir formą tuo momentu. Siekiame, kad kiekvienas grįžtų pailsėjęs ir pasikrovęs energija ir motyvacija. Kelionėje mes laipiosime ir mankštinsimės. Sektorius ir trasas parinksime, atsižvelgiant į kelionės dalyvius ir jų nuoseklų tobulėjimą kelionės metu. Kūną laipiojimui paruošime mankštomis ir praktikomis.

Kelionėje ilsėsimės ir tyrinėsime Pasaulį. Pasivaikščiojime Olympos antikiniame mieste. Prie arbatos puodelio susipažinime su senovės Graikijos mitais. Beje, juoda arbata, tai turkų nacionalinis gėrimas. Ji geriama visą dieną. Arbata paduodama dailioje permatomoje lašo formos stiklinėje (turk. bardak) pro kurią arbata žėri tarsi gintaras.

Eisime į Chimeros kalną su nuolat liepsnojančia ugnimi (apie 8 km nuo Olympos).

Maudysimės Viduržemio jūroje ir saulės spinduliuose. Vidutinė oro temperatūra spalio mėnesį dieną +28, vandens – tokia pat.

Apsilankysime mažame Cirali miestelyje (apie 4 km nuo Olympos). Keliose šio miesto mažose krautuvėlėse rasite rankų darbo žalvario ir keramikos dirbinių, muilo ir tradicinių švelnios medvilnės gaminių, turkiškų skanėstų.

Norintiems patirti autentiško Hamam kūno ir sielos išvalymo ritualą organizuosime kelių valandų išvyką į „neturistinį“ hamamą į kurį einą vietiniai (apie 40 eurų vienam asmeniui).

Pagal norą ir orą organizuosime pasiplaukiojimą laiveliu.

Praktinės detalės

Gyvensime mažuose mediniuose namukuose po 2 asmenis. Jei pageidaujate gyventi be “porininko” – praneškite.

Turkiški pusryčiai ir vakarienės įskaičiuotos. Praneškite, jei esate vegetaras, veganas arba netoleruojate kokių nors maisto produktų.

Važiuojantys 10 dienų išvyks spalio 4 (5) grįš spalio 13 (14); važiuojantys 2 savaitėms grįš spalio 17 (18). Galite rinktis ir kitas atvykimo ir išvykimo datas nuo spalio 4 iki 18, pagal savo galimybes.

Kelionės kaina (10 dienų): 570 eurų.

Kelionės kaina (2 savaitės): 680 eurų.

Į kainą įskaičiuota:

Transportas iš ir į oro uostą Turkijoje

Apgyvendinimas

10 apsilankymų Olympos nacionaliniame parke

Įėjimas į Chimera kalną

Grupinė įranga

Kelionės instruktoriai: Miša ir Tania.

Lėktuvo bilietų pirkimas:

Organizuojamas bendrai dalyviams pranešus apie sprendimą keliauti. Skrydis į Antaliją iš Vilniaus arba Rygos. Kaina priklausys nuo datų ir pirkimo laiko ir bus nuo 270 eurų iki 350 eurų. Galima bilietus pirkti ir patiems.

Transportas iš ir į oro uostą Turkijoje vykstantiems su grupe yra įskaičiuotas į kelionės kainą. Vykstantiems atskirai transportas į veną pusę kainuoja 35 – 50 eurų.

Prašome patvirtinti savo dalyvavimą kelionėje 250 eurų avansu iki rugpjūčio 15 dienos. Daugiau informacijos teiraukitės trenerių Scala Dream laipiojimo centre. Užsiregistravusieji dėl tolimesniės info susisiekite tatjana@scaladream.com.

Laikas

4 (Penktadienis) 00:00 - 18 (Penktadienis) 00:00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X