Ką nuveikėme 2021 metais?

Sveiki ir ačiū visiems, kurie skaito šį tekstą.

Mūsų simpatiškas Scala Dream bosas Tatjana iškėlė užduotį – sudaryti metų ataskaitą apie mūsų metų keliones, renginius ir sportinius rezultatus.

Sunku pasakyti jai „ne“, todėl gimė šis trumpas reportažas apie sėkmes ir nesėkmes, apie keliones ir pažintį su naujomis šalimis, apie sunkumus ir jų įveikimą treniruotėse ir gyvenime. Apskritai apie viską, kas nutiko mums – sportuojantiems ir jų treneriams išeinančiais 2021 metais.

Deja, tačiau realybė tokia, kad per pastaruosius 2 metus pasaulis labai pasikeitė. Prisimenu, kaip 2019-ųjų kovą sukau trasas Lietuvos čempionatui, o dieną prieš varžybų pradžią paskambino Lietuvos laipiojimo federacijos prezidentė Margarita ir pasakė, kad viską atšaukiame – šalyje įvestas karantinas. Iš pradžių iki galo nesuvokiau visos situacijos ir atrodė, kad praeis 2 savaitės ir viskas grįš į savo vietas.

Praėjo 2 savaitės, bet karantinas buvo pratęstas ir buvo aišku, kad tai dar ne pabaiga. Todėl savo klube pradėjome galvoti, kaip padėti žmonėms neprarasti fizinės formos. Taip buvo sukurti mūsų pirmieji online treniruočių planai visiems, kas treniruojasi Scala Dream klube. Tada buvo sekantis karantinas, žmonės negalėjo laipioti ir lankytis salėje. Bet jau buvome pasiruošę namų treniruotes labiau pritaikyti laipiojimui. Viskas buvo kiek įmanoma prieinama ir visiškai nemokama žmonėms!

Kodėl aš tai pasakoju, galite Jūs pagalvoti. Pasakoju dėl to, buvo daug sunkumų, su kuriais susidūrė „Scala Dream“ ir mūsų sportininkai ir visi, kurie laipioja kartu su mumis. Mūsų laukė labai svarbi užduotis – neprarasti sportininkų ir visų mūsų lankytojų. Ir, be abejo, visi šie sunkumai netiesiogiai veikė visas šių metų veiklas ir rezultatus. Ir vis dėl to šiais metais pavyko organizuoti 3 keliones į uolas.

Kelionės į uolas 2021

 1. Birželis- boulderingo kelionė į Čekiją su mūsų jaunaisiais 13-18 metų sportininkais. Kelionė buvo ypatinga, nes ją padarėme kartu su Boulder House (Kaunas). Vaikai iš Klaipėdos ir Kauno galėjo kartu laipioti ir pabendrauti (kelionės instruktorius Dmitrij).
 2. Liepa – kelionė į Lenkijos uolas su 6-12 metų vaikais. Tai labai svarbi kelionė mūsų klubui! Kadangi tai vaikai, kurių daugelis niekada nėra pasistatę palapinės, negamino maisto, patys neplovė indų. Tai pradedantieji, pirmą kartą gyvenime prisilietę prie tikrų uolų. Džiaugiamės galėdami jiems padėti šiame sudėtingame procese (kelionės instruktoriai Dmitrij ir Anastasija)!
 3. Rugpjūtis – kelionė su suaugusiais į Graikijos uolas, Kalymnos salą. Tai viena iš mūsų mėgstamiausių vietų. Šį kartą buvo mišri kompanija – nuo pradedančiųjų iki pažengusių. Buvo daug laipiojimo, ankstyvų atsikėlimų lipti ir šiltos jūros! procese (kelionės instruktoriai Dmitrij ir Anastasija).

Lietuvos rinktinės stovyklos

Nepaisant šeimos pagausėjimo, „Scala Dream“ vyriausiasis treneris Mikhail Kochetkov prisidėjo organizuodamas nacionalinės laipiojimo rinktinės treniruočių stovyklas Lietuvoje ir užsienyje. Jis taip pat lydėjo komandas į tarptautines varžybas:

 1. Vasaris – Lietuvos rinktinės stovykla Vilniuje (Vertical salėje).
 2. Birželis – treniruočių stovyklos Varšuvoje organizavimas ir vedimas. Ir tolesnis komandos palaikymas, dalyvaujant Pasaulio čempionate Insbruke, Austrijoje.
 3. Liepa – organizavo treniruočių stovyklą Varšuvoje ir Krokuvoje; buvo komandos treneriu Europos taurės turnyre Krokuvoje.

Išvykos į tarptautines jaunimo varžybas

O štai trumpas sąrašas tarptautinių varžybų, į kurias pavyko išvežti mūsų jaunimo komandą:

 1. Gracas, Austrija – Europos jaunimo boulderingo taurė.
 2. Voronežas, Rusija – Pasaulio jaunimo čempionatas.
 3. Sour, Portugalija – Europos jaunimo boulderingo taurė.

Scala Dream centro organizuotos varžybos

Ir, žinoma, mūsų organizuotų varžybų sąrašas:

 1. START visų mėgstami mini boulderingo festivaliai. Šiemet jų buvo mažiau nei prieš 3 metus, bet vis dėlto stengiamės jas surengti, nes šis renginys mums svarbus ir reikšmingas. Tai vieta, kur žmonės iš skirtingų miestų ir klubų gali lipti kartu ir pabendrauti.
 2. Pirmasis Lietuvos sudėtingojo lipimo disciplinos čempionatas. Mūsų klubas surengė šias varžybas Vilniuje. Tai buvo nauja patirtis. Užduotis nebuvo lengva – reikėjo apgalvoti formatą, sužiūrėti visas technines detales, padaryti trasas. Bet mes tai padarėme! Ačiū visiems padėjusiems! Tikimės, kad kiti čempionatai bus tik geresni ir dalyvių skaičius augs.
 3. Jaunimo boulderingo čempionatas. Taip pat svarbios varžybos palaikyti vaikų užsidegimą siekti sportinių rezultatų pandemijos metu.

Štai toks kuklus mūsų 2021 metų sportinės veiklos sąrašas. Tikiuosi, kad mūsų bosas Tatjana bus laimingas ir mes galėsime švęsti naujus laipiojimo metus tigro stiliumi! :D

Mikhail Kochetkov

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X