Populiariausia Pasaulyje Tradicija

Veiksmas vyksta Australijoje, arba Amerikoje, arba Scala Dream laipiojimo centre. Gimtadienio svečiai jau pasilepino vaišėmis, o ir pats jubiliatas maloniai pavargo nuo šventinio šurmulio. Viešnios šnekučiuojasi prie puodelio kavos, vyrai aptarinėja paskutines naujienas, vaikai žaidžia. Staiga visi nurimsta. Į gimtadienio kambarį įnešamas tortas su žvakučių mirgančia šviesa. Žvakučių tiek kiek suėjo metų jubiliatui. Gimtadieninkas užmerkia akis, sugalvoja norą, ir susikaupęs, labai rimtai, atsakingai užpučia visas žvakutes, nes tik tokiu atveju noras išsipildys. Svečiai džiaugsmingai dar kartą sveikina jubiliatą ir atsipjauna po proginio torto gabaliuką. Ar niekam nekilo klausimas, kodėl būtent tortas? Kodėl su žvakutėmis? Kodėl tortas turi būti apvalus?

Įvairiuose šaltiniuose rasite informacija apie tai, kad apvalus šventinis tortas ir tradicija papuošti ji žvakėmis atsirado dar Senovės Graikijoje. Tokį gardėsį Senovės graikai nešė, kaip dovaną, mėnulio deivei Artemidei. Apskritimo forma priminė mėnulį, o žvakės – mėnulio šviesą. Ugnis ir dūmai nunešdavo slapčiausius norus iki debesų, ten kur juos galėjo išgirsti Dievai. Kad ir kaip bebūtų, kodėl nepabandžius? Paragavę Senovės graikų gaminamo „torto“, Jūs pasakysite, kad tai paprastos duonos riekė. Už tad šiandien gimtadienio deserto įvairovė stebina – keptas ar nekeptas, savo rankų darbo arba užsakytas, snikerio, maskarponės, tiramisu skonio arba klasikinis „Medutis“ ar „Napoleonas“, kamuolio formos krepšininko tortas arba spalvotas su vienaragiu. Toks kokio trokštate Jūs.

Linkime, kad Jūsų norai pildytųsi taip pat lengvai, kaip užpučiamos žvakės ant torto; ir nesvarbu ar tai vaiko gimtadienis ar suaugusiojo, svarbu, kad ji galėtumėte švęsti kartu su savo artimaisiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X